مانی رهنما - Mani Rahnama

دانلود تمامی آهنگ های مانی رهنما - Download All Tracks by Mani Rahnama

مانی رهنما

مانی رهنما

Mani Rahnama

Artist
0 دنبال کننده
درباره هنرمند

مانی رهنما متولد تیر ماه 1350 خورشیدی، در یک خانواده 5 نفره، در محله نارمک تهران می باشد... او از اوان کودکی به صوت و آواز علاقمند بود و از 14 سالگی با خرید یک پیانو، رسماً موسیقی را شروع نمود. تشویق اقوام او باعث شد که آواز را جدی گرفته تا اینکه در مهر ماه سال 1371 به نزد بابک بیات رفت و از همان جا کلید فعالیت هنری جدی خود را زد.

در طی 6 سال رابطه با بابک بیات، اصول خوانندگی را فرا گرفت و در این مقطع سبک صدای خود را نیز پیدا کرد که در سال 1376 و در فیلم "مرسدس" به کارگردانی مسعود کیمیایی این سبک را اجرا نمود. با شعری از ایرج جنتی عطایی با همان نام که البته هیچگاه هم روی فیلم نرفت و اجازه انتشار نگرفت.

در سال 1377 و در اولین جشنواره موسیقی پاپ، موفق به دریافت جایزه بهترین خواننده شد. در سال 1377 آلبوم "مرسدس" و در سال 1378 آلبوم "فصل پرواز" به آهنگسازی بابک بیات و اشعاری از مرحوم شهین حنانه و پیام پارسا را منتشر نمود که آهنگ پرنده از آهنگهای شناخته شده این مجموعه است. در سال 1379 در آلبوم "بغض" دو قطعه را اجرا کرد.آلبومی که به یاد واروژان بود و آهنگسازی تمام قطعاتش از داریوش تقی پور بود و حمید خندان، محمدرضا صادقی و قاسم افشار دیگر خواننده های این آلبوم بودند.

در سال 1380 آلبوم "آخرین غزل" به آهنگسازی داریوش تقی پور را منتشر ساخت؛ با اشعاری از مرحوم شهرام دانش، پیام پارسا، محمد آزرم و ...

در سال 1382 آلبوم "تموم شد ترانه" به آهنگسازی بابک بیات را روانه بازار نمود با اشعاری از دوستش بابک صحرائی و ... که در آن برای اولین بار سبک ترانس را با قطعه ای به نام تنهایم (قهر) و با موسیقی پسر عمویش بابک رهنما به جامعه معرفی کرد که بسیار مورد استقبال و از طرفی دیگر انتقاد طرفدارانش قرار گرفت. قطعات نازلی و قاب عکس با موسیقی بابک بیات و ترانه های بابک صحرایی از قطعات شناهته شده این آلبوم هستند و بابک بیات در چندین مصاحبه از این دو قطعه به عنوان بهترین ساخته هایش در بعد از انقلاب یاد کرد.

مانی رهنما در طی 15 سال گذشته به اجرای کنسرت قطعاتش در تهران، دیگر شهرستانها و خارج از کشور پرداخته است

مانی رهنما در سال 1389 آلبوم "کجا به خنده میرسیم؟" را منتشر کرد. آلبومی پیانویی، با آهنگسازی خودش و تنظیم و نوازندگی آندره آرزومانیان با ترانه هایی از بابک صحرایی که از جمله آهنگهای موفق این آلبوم می شود به یه پیانو یه گل سرخ، تحملم کن و کجا به خنده می رسیم کرد. آلبوم کجا به خنده می رسیم به خاطر فضای خاصش و اینکه تمام آهنگهایش فقط با پیانو نوازندگی و اجرا شده اند یکی از آلبوم های خاص کارنامه هنری مانی رهنما بوده است. "کجا به خنده می رسیم" با صدای مانی رهنما و آلبوم "برف" با صدای فرهاد مهراد تنها آلبوم های پاپ ایرانی هستند که به صورت پیانویی به انتشار رسیده اند.

آلبوم "من و تو" دیگر آلبوم مانی رهنما است که در سال 1391 به انتشار رسید. این آلبوم به نسبت دیگر آلبوم های مانی رهنما از نظر موسیقی از فضایی مدرن تر برخوردار بوده و مانی رهنما در این آلبوم قطغاتی با موسیقی الکترونیک هم اجرا کرده است. این آلبوم دارای 8 قطعه است. آهنگساز تمام آهنگها مانی رهنما بوده و تمام تنظیم ها نیز از نیکان است و نیکان دو قطعه را نیز در این آلبوم آهنگسازی کرده است. 4 ترانه از این مجموعه سروده بابک صحرایی و دیگر ترانه ها از زهرا عاملی و ... است.

ترانه "فردا که شد" از آلبوم "من و تو" حاشیه هایی را برای مانی رهنما و ترانه سرای این قطعه بابک صحرایی به همراه داشته است. مدتی بعد از انتشار این آلبوم چندین سایت خبری از مخالفت برخی گروه های سیاسی با این قطعه خبر دادند و به اعتراض به آن پرداختند. بیت هایی از ترانه "فردا که شد" به قرار زیر است :

فردا که شد زندگی رو شکل خودت تجربه کن / این بار تو به جای ما آزادی رو ترجمه کن

فردا که شذ رویاهاتو درگیر با توفان نکن / راهای رفته ما رو دوباره امتجان نکن

مانی رهنما از سال 1382 تا کنون به تدریس و پرورش هنرجویان مستعد و معرفی آنها در قالب آلبومهائی مثل "دهکده" با صدای کسری و "تعطیل عمومی" با صدای محسن وحیدی و شهای مظفری و مهدی فرجام و غیره پرداخته است.

آلبوم‌ها

مرسدس

فصل پرواز

امیر

اعتراض

آخرین غزل

بغض

تموم شد ترانه

کجا به خنده می رسیم؟

من و تو

نام های مرتبط : مانی رهنما - Mani Rahnama - Manee - Manea - Many

بیشتر بدانید ... گزارش

تک آهنگ ها

Mani Rahnama گله ای نیست

گله ای نیست

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama چشماتو ببند

چشماتو ببند

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama ساده بودی ای دل

ساده بودی ای دل

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama پروانه

پروانه

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama تنهایم

تنهایم

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama طلای رو سیاه

طلای رو سیاه

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama طلای رو سیاه

طلای رو سیاه

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama شعله و دود

شعله و دود

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama رویای تو

رویای تو

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama پرنده

پرنده

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama نمیخوام

نمیخوام

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
Mani Rahnama کنار تو

کنار تو

مانی رهنما

افزودن به پلی لیست
مشاهده بیشتر

آلبوم ها

اگر کاربر جدید هستید ثبت نام کنید